Міжнародна агропромислова виставка
з польовою демонстрацією тeхніки

м. Кропивницький (Кіровоград)

Ukrainian Chinese (Traditional) English German Polish Romanian Russian

м. Кропивницький (Кіровоград)

ЗМІ про нас

Неділя, 16 жовтня 2016 19:41

AGROEXPO-2016: І НЕ КИЄВОМ ЄДИНИМ...

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Кіровограді (Кропивницькому) з 29 вересня по 1 жовтня пройшла IV Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки «AGROEXPO-2016», яка, за даними організаторів, зібрала 470 компаній-експонентів та 20700 відвідувачів. Цьогорічна площа виставкового комплексу була розширена до рекордних для України розмірів - 79 000 м2 відкритої виставкової площі та 9 300 м2 критої.

Маємо достатньо підстав віднести цьогорічну виставку AGROEXPO до лідерів подібних заходів. Принаймні, в трійку лідерів вона ввійшла впевнено. Це, вважай, єдина з великих агровиставок в Україні, яка з року в рік помітно збільшується і прогресує. І це на фоні того, що провідні київські агровиставки, навпаки, в останні роки почали втрачати своїх експонентів та відвідувачів. У чому ж складові успіху? Три роки тому Віктор Янукович завітав на відкриття першої AGROEXPO. Це додало уваги й ваги амбітним початківцям, що від початку заявили, що їхня виставка буде головною агровиставкою в Україні. Це виглядало як хвальковитість, а може, як рожева мрія. Що ж, чи не найвідоміший із сучасних українців Богдан Гаврилишин радить: «Починайте з великих мрій!» Той хто насмілився, уже наполовину переміг. Та й реальних підстав для успіху достатньо.

Зручне розташування в географічному центрі країни. Можна все починати з нуля, не спотикаючись об старі пеньки й борозни. Далі. У столиці й околицях аж рясніло від різних агровиставок, що проводилися різними організаторами й у різних місцях. Аж надокучили. Частина з них претендували бути головною агровиставкою держави. Але – не склалося. Не вийшло. Не зуміли, не спромоглися. Хоч мали на те достатні передумови. Двадцять років топталися на місці. Досі прикро: навіть маючи такий щедрий спадок від Радянської України, як Виставка передового досвіду (у просторіччі випердос), організатори умудрялися проводити там агровиставки на такому рівні, що від нудьги щелепи судомило. Бездарно, без мрії, якщо не вважати мрією конвульсійне прагнення чергових «організаторів» зрубати під нагоду чим більше бабла й хутенько злиняти. Не реконструюючи павільйони, не переплановуючи територію, не організовуючи під'їзди й виставкову інфраструктуру.

У Кіровограді (Кропивницькому) організатори зуміли так організувати справу, що все вийшло компактно й поруч, без кілометрових перебіжок, без тисняви й вузьких проходів. Легко ходити, легко заїхати, легко виїхати, є де «притулити» машину. 

Якщо відверто, то хочеться вірити, що за кілька років виставка справді може стати лідером серед агровиставок не тільки за площею, а й за кількістю учасників та відвідувачів. Організатори мають для цього серйозний козир: на відміну від київських виставок, AGROEXPO є куди рости: хоч направо, хоч наліво ще 200 метрів під стоянку чи демонстраційний майданчик, під демонстрацію, а далі – навпрошки до справжнього успіху.

Втім, спотикачок на цьому шляху також чимало. Уже в цьому році чи не всі учасники й гості нарікали – нема де переночувати. Усі місцеві готелі задовго до початку виставки були заброньовані. Місць не було й на підступах до міста.

Учасникам доводилося шукати готель в райцентрах за 50 і навіть 100 км від виставки. Фірми розселяли своїх співробітників по різних квартирах у різних куточках міста. Не зручно. І це лише частина численних труднощів, які доведеться долати (чи ж зможуть?) організатори амбітної виставки. Громіздка й складна інфраструктура як самої виставки, так і всіх служб, що її обслуговують, не може готуватись і утримуватись для разового чи епізодичного користування. І павільйони, і готелі з ресторанами мають працювати постійно – а це завдання вже не під силу лише організаторам AGROEXPO, незважаючи на їхню завзятість і мрійливість.

Розповідає Микола Купко, начальник відділу збуту «Заводу Кобзаренка»:

– У порівнянні з минулим роком, майже в 2 рази зросла кількість відвідувачів та в 1,5 рази збільшилась кількість представленої техніки. У нас на стенді 9 одиниць техніки, 7 з яких ми продали і після завершення виставки вони будуть відправлені клієнтам – це дуже гарний результат! Вважаю, що доступність по ціні даної виставки та можливість розширення території, за два роки виведе її на перше місце в Україні.

Офіційне відкриття виставки цього разу пройшло за участі Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового та голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Кузьменка.

У перший день на AGROEXPO відкрився Центрально-український інвестиційний форум. У рамках форуму пройшла панельна дискусія на тему «Пріоритети розвитку національної економіки в умовах інтеграції у світовий економічний простір». На другий день виставки ділова програма була представлена конференціями Всеукраїнської Аграрної Ради, Асоціації виробників молока України та асоціації «Свинарі України», а також семінарами від провідних виробників комплектуючого обладнання для с/г машинобудування.

Новинкою AGROEXPO стала виставка племінних порід тварин та птиці. До відкриття виставки підготували два нових павільйони загальною площею 2000 кв. м, де були представлені: велика рогата худоба, коні, страуси, вівці, кози, кролі, кури, перепели та багато іншої живності.

Новинки сільгосптехніки світових та вітчизняних брендів можна було побачити безпосередньо в роботі на спеціальному полігоні загальною площею 6 га. Кожного дня демонструвалося понад 30 одиниць техніки провідних українських та іноземних компаній. Цього року особливий акцент було зроблено на польовій демонстрації інноваційних технологій в АПК.

Техніку компанії JOHN DEERE, FENDT та Caterpillar кожен бажаючий міг випробувати в ролі водія на спеціальному полігоні для тест-драйву. Крім тест-драйву с/г техніки, відвідувачам пропонувалось обкатати новинки українських автосалонів – у рамках AGROEXPO проходила виставка автомобілів.

Артем Калашнік, генеральний директор «Лемкен-Україна»:

– Крім уже добре відомих агрегатів від Лемкен, на цій виставці ми вперше показуємо нашу новинку – дискову борону Геліодор 9 із шириною захвату 16 метрів. Розділені навпіл восьмиметрові секції дискової борони закріплені на маятниковій підвісці системоносія Гігант. Цей вражаючий за своєю продуктивністю агрегат стане гідним партнером для 560-сильних тракторів, які відтепер можна буде завантажити на обробітку стерні або весною для підготовки поля до посіву. Продуктивність такого агрегату 25 га/год.

Ми дуже задоволені виставкою, цей рік показав, що вона має досить значиме місце серед виставкових заходів в Україні. Фірми представили багато техніки, багато новинок. Навіть столичним виставкам потрібно звернути увагу, наскільки широко може бути представлена техніка. Добре продумано в цьому році з демонстраційним показом, прекрасний агрофон по скошеній кукурудзі, багато зацікавлених відвідувачів. Ми навіть уже сьогодні думаємо про те, щоб розпочати спілкування з організаторами про нашу участь у 2017 році.

Традиційно на AGROEXPO-2016 працював Всеукраїнський освітній ярмарок, де свої наукові можливості показали 25 ВНЗ з різних куточків України.

Окремим блоком у рамках виставки пройшов культурно-розважальний захід «Покровський ярмарок»: з міні-експозиціями, конкурсами «Гарбуз-велетень», «Свято вареників», «Конкурс короваїв» тощо. У конкурсі «Гарбуз-велетень» у другому підсумковому турі, що пройшов 1 жовтня, переміг гарбуз жителя Олександрійського району Сергія Куценка, ягода якого заважила 63 кг. Переможець отримав у подарунок телевізор. Тому радимо: уже зараз починайте бронювати готелі й приїжджайте наступного року на виставку зі своїми гарбузами та короваями.

"Агробізнес Україна" (зі скороченням)