Залишилось днів
до виставки: 246

Міжнародна агропромислова виставка
з польовою демонстрацією тeхніки

м. Кропивницький (Кіровоград)

29.09.2021 - 02.10.2021

Ukrainian Chinese (Traditional) English German Polish Romanian Russian

м. Кропивницький (Кіровоград)

29.09.2021 - 02.10.2021 р.

Вівторок, 11 вересня 2018 08:38

АGROEXPO як драйвер економіки України

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Кожна аграрна виставка приносить користь для економіки країни. Але не кожну таку подію можна вважати драйвером економіки в загальнонаціональному масштабі. І саме Аgroexpo по праву може претендувати на такий серйозний статус загальнонаціональної події для усього вітчизняного АПК.

Коли експоненти займають площу в 125 000 квадратних метрів, коли захід вже потрапив до ТОП-10 найбільших виставок Європи, авторитет події недооцінити просто не можна. І річ не тільки у рейтингах. Тут багато людей і техніки, тут більше можливостей та шансів на успішні перемовини, і нарешті, більший вибір.

Ольга Трофімцева
Ольга Трофімцева

«Аgroexpo є однією з провідних на сьогоднішній день аграрних подій не тільки центрального регіону, але і взагалі України. Це можу сказати однозначно. Як мінімум останні 2 роки виставка дуже потужно розвивається, збільшуються площі, і цікаво спостерігати за тим, яким чином організатори заходу працюють, як викристалізувався її профіль, тому що кожна виставка відрізняється чимось своїм. Саме у Аgroexpo є така унікальна риса: вона є номером один в питаннях, які стосуються аграрної с/г техніки, аграрних технологій, і всього, що з цим пов'язано. Так скалось і завдяки площам, і завдяки фокусу на с/г техніку з самого початку. Тому насправді, буду дуже рада сама відвідати цю виставку. Думаю, що цього року теж будемо бачити і збільшення кількості відвідувачів. Тут є і дуже цікава ділова програма, присутня польова демонстрація техніки, що дуже важливо. Тому що для фермерів, для практиків це є однією с серйозних переваг, якщо вони можуть приїхати на виставку і не просто подивитись на трактор, хай він і красивий, але і подивитись, яким чином цей агрегат працюватиме в полі, як себе покаже в різних умовах, і яким чином ця техніка буде виглядати в роботі», — заявила в коментарі замміністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. 

Аgroexpo можна вважати найяскравішою подією аграрного сектора України. Цей сучасний agrohub є місцем концентрації ідей та можливостей, де можна побачити величезну кількість вітчизняних та західних брендів, зразків техніки, порівняти та обрати оптимальний варіант для ефективної роботи будь-якого аграрного бізнесу, адже у цій сфері кожен має свої унікальні особливості. А ще існують люди, які стоять за проектом, є концепція, є питання до чиновників... справи важливі.

Павло Штутман
Павло Штутман

«Для нас виставкова діяльність не профільна, але є такі випадки, коли виникають певні проблеми в галузі, потрібно щось робити. І той факт, що асоціація, виробники сільськогосподарської техніки, мої колеги, підтримали цю ідею, долучилися Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство економіки, приєдналися найрізноманітніші громадські організації, мені здається, є знаковим», — заявив голова ради Асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу «Украгромаш», Павло Штутман.

Аgroexpo — це широка тематика експозицій (техніка, посівні матеріали, ЗЗР, альтернативна енергетика, будівництво в АПК, переробка с/г продукції, тваринництво, комплектуючі та запчастини). І дуже велика кількість компаній-виробників сільгосптехніки та обладнання для АПК. А ще — можливість задавати навіть не дуже зручні питання безпосередньо виробникам, і це плюс для клієнтів.

«У нас в Україні близько 7 років тому, коли виставка була лише задумом, існувала проблема: кілька експозицій, обмежених в розмірі, а найкращі місця віддавалися глобальним знаковим компаніям, які можуть платити гроші. Вони і заздалегідь замовляли площі, а вітчизняні виробники с/г техніки, як нам здавалося, були за залишковим принципом. Те, що могли платити за участь у виставці вітчизняні виробники сільгосптехніки, і глобальні виробники, ті ж самі John Deer, Claas, Case, New Holland — це різні гроші і різні можливості. І виходило, що виробники с/г техніки просто не мали змоги бути максимально представленими на виставках, які є в Україні. Вони займали позицію «бідних родичів»», — сказав пан Штутман.

Він додав, що є багато невеликих компаній, які демонструють зростання, бажання, розробляють нову техніку, і вона широкозахватна. Тобто тенденція не до маленької фермерської, а до такої, що займає багато площі. Переговори, які проводили з організатором однієї з виставок не вирішили питання розвитку вітчизняного с/г машинобудування. Довелося іти по складному та витратному шляху, створювати власну альтернативну виставку.

«Ми хочемо надати аграріям можливість зробити найкращий вибір, щоб фермер не прийшов на одну невелику виставку, дорогу, і побачив там тільки те, що дорого, але і побачив весь асортимент та прийняв своє зважене рішення, у тому числі і по вітчизняній сільгосптехніці», — зазначив голова ради Асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу «Украгромаш». І висловив надію, що побачить заклопотаність державних чиновників стосовно тракторобудування, комбайнобудування та машинобудування сільгосптехніки в Україні загалом.

Безперечний бонус заходу — можливість придбати техніку прямо з виставки зі знижкою 10%, або укласти договір на поставку зі знижкою 5%, оцінити новинки від виробників та дистриб'юторів. На Аgroexpo проходять тест-драйви та демпокази с/г техніки в полі, на полігоні понад 6 га, можна навіть протестувати деякі зразки самостійно, що робить подію унікальною, та вносить елементи справжнього шоу.

Тарас Висоцький
Тарас Висоцький

«Це наймасштабніша демонстрація як безпосередньо техніки, так і випробування у польових умовах. За день, або якщо є можливість залишитися тут на кілька днів, фермер може все подивитися та прийняти рішення. Наразі ринок трішки змінився, це не 15 років тому, або десять, коли умовно приїжджали з готівковими коштами, чи підписували контракти. Проте однозначно будуть прийматися рішення, які формалізуватимуться в угоди з поставок. В кількості важко виміряти. Я думаю, що як мінімум, кожен фермер, кожен аграрій зможе для себе зробити висновки. Звісно, що певний відсоток буде формалізований безпосередньо в купівлі», — каже генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Тарас Висоцький.

Аgroexpo — це можливість вибрати нову с/г техніку, легкові автомобілі та позашляховики провідних світових брендів. Їх також можна протестувати самостійно. Для учасників та гостей передбачено 5000 паркувальних місць, є непоганий вибір закладів харчування, що комфортно для сімейного відвідування та відпочинку. Також в рамках виставки проходить «Покровський ярмарок» з культурно-розважальною програмою. Ще одна цікавинка цього року: передбачається проведення Міжнародних змагань стронгменів за участю Василя Вірастюка. Стосовно зручності географії: виставка розташовується у самому центрі України. Рівновіддаленість з точки зору доступності для відвідування з різних куточків країни — це також дуже зручно.

Руслан Іллічов
Руслан Іллічов

«Останні три роки ми бачимо зростання присутності вітчизняного бізнесу. З'являються нові компанії, і не лише аграрні. Вони виробляють сільгосптехніку, засоби захисту рослин, різноманітні послуги. Ми бачимо, що такий майданчик дуже вдало розташувався в серці України», — заявив у коментарі генеральний директор Федерації роботодавців України, Руслан Іллічов. 

Він підкреслив, що люди звикли до цього місця, до формату, і цьогоріч очікується більше бізнесу, люди знайдуть B2B-партнерів, проводитимуться разноманітні бізнес-форуми. Запланована потужна дискусія, куди запросять індустріальні та аграрні компанії, представників міністерств. Мета — обговорити стратегію розвитку АПК на 5-7 років. Оскільки жодна чисто аграрна країна за останні 200 років не стала успішною, потрібно брати приклад з країн, які ще 20 років тому були аграрними: Туреччина, В'єтнам, Тайланд... зараз вони збільшують долю переробної промисловості. 

Отже, зустрінемось з 26 по 29 вересня у Кропивницькому! Всі дороги ведуть на AGROEXPO!

Журнал "Зерно" №08/2018